משענות יד

משענות יד, כסאות רחצה, כסאות גלגלים – כל אלו הם מוצרים נלווים לשיפור איכות החיים והתפקוד של אדם מוגבל. זאת כדי לשפר ככל שרק ניתן את איכות החיים שלו ולאפשר לו נוחות, תנועה וגמישות למרות המוגבלות ממנה הוא סובל.

בא.ש. כסאות גלגלים קיימת אפשרות של בניית משענות ידיים בהתאמה אישית מסוגים רבים של חומרים ובדים.

מגוון דגמים ומידות שונות

בין אם מדובר על אדם מבוגר שבגין גילו ומאורעות חייו הוא הפך להיות מוגבל, ובין אם זה אדם צעיר ואפילו ילד שנולד עם מוגבלות כלשהי – יש כיום מענים רבים ופתרונות מיוחדים שמקלים במידה רבה על החיים, ומאפשרים לצלוח מוגבלויות כאלו ואחרות באופן נוח ומותאם היטב למוגבלות.

אחד המוצרים השימושיים והנוחים שניתן להתאים היטב לכל מוגבל ניידות באשר הוא הוא משענות יד. מדובר על חלקים ייעודיים שהמבנה שלהם נועד לאפשר למשתמש ליהנות ממשענת נוחה ומותאמת היטב לידיו. כך שכאשר הוא יושב על כסא הגלגלים שלו, הוא לא צריך לשמוט את ידיו, הוא מניח אותם בדיוק במנח הנכון עבורו.

היות ולכל אדם נוח להניח את ידיו בתנוחה מעט שונה, היות ולכל משתמש יש מאפיינים ספציפיים ורגישויות מסוימות מהן הוא סובל, חשוב מאוד להתאים במדויק את משענות היד של כסאות גלגלים, ולהבטיח שלאחר שהוא מתיישב על הכסא, הוא יכול להניח גם את זרועותיו או את כפות ידיו בנוחות אופטימלית עבורו. דאגה כנה לנוחות מרבית למוגבל משמעותיים עבורו במידה רבה, ואכן מאפשרים לו לחסוך בכאבים ובחוסר נוחות.

משענות יד לכסא גלגלים

משענות יד לכסא גלגלים הן אביזר משלים וחשוב מאוד. אך היות שלכל משתמש יש צרכים אישיים משלו ורגישויות משלו – חשוב כל כך שמשענות היד לכסא הגלגלים תהיינה מותאמות היטב.

אכן, כיום כסאות גלגלים הם לא מוצר גנרי שחוזר על עצמו אצל כל המשתמשים באותו אופן, אלא מוצר שעובר התאמה מדויקת ואישית מאוד לכל אדם בפני עצמו. אמנם שלדת הכיסא עשויה להיות אותה שלדה והמבנה אותו מבנה. אך מבחינת חווית השימוש ניתן לבצע התאמות חדשניות ומועילות מאוד.

חלק מההתאמה היא התקנת משענות יד מתאימות לאדם הספציפי שעתיד להשתמש בכיסא הגלגלים. במחלקת משענות יד לכסא גלגלים ניתן להבחין במספר אפשרויות והבדלים בין המשענות הקיימות:

  • גודל המשענת – קיימות משענות יד בגדלים שונים. הגודל מתייחס הן לאורך המשענת והן לרוחב שלו. למעשה הממדים של המשענת צריכים להתאים לגודל הזרוע, האמה וכף היד של המשתמש.
  • חומר הגלם – יש משענות יד שמיוצרות מחומרי גלם שונים. לכל חומר גלם תכונות ומאפיינים שמשליכים ישירות על הנוחות של המשתמש. יש משענות קשות שעשויות מחומרים נוקשים, יש גם משענות יד רכות שמרופדות בשכבת נוחות נעימה. בנושא זה ניתן להתאים את החומר הנוח ביותר למשתמש, כל עוד הוא נכון עבורו מבחינה רפואית.
  • מבנה – ניתן לשים לב למבנים שונים של משענות יד, יש משענות מעוגלות שהיד מונחת בתוכם באופן יציב, לעומת משענות שהיד לא מקובעת בתוכן. כמובן שגם בעניין זה ההתאמה תתבצע לפי מצבו הרפואי של המשתמש ובהתאם לרמת השליטה שלו על ידיו.

משענות יד בהתאמה אישית

היות ויש אופציות שונות בהתקנת משענות יד בהתאמה אישית ובגלל שחשוב כל כך שהכסא גלגלים יהיה מותאם היטב למשתמש בהתאם לצרכים שלו, חשוב לבצע התאמה מדויקת ואישית של משענות יד לכסא הגלגלים. אז כן, בין אם אתם משתמשים בכסא גלגלים כבר מספר שנים ובין אם רכשתם אותו כעת, התאמות ושינויים הם חלק מהשימוש הנכון בכסא.

התאמה אישית תיקח בחשבון את הכסא הנוכחי של המשתמש, תתחשב בצרכים האישיים שלו כמו גם בחוויית השימוש שלו ושל הסובבים אותו בכסא הגלגלים. כמובן שחוות דעת מקצועית של פיזיותרפיסטים או רופאים גם הם נלקחים בחשבון.

בהתאם לכל המידע הזה יתאימו לכם את כסא הגלגלים באופן מקצועי ומדויק לפי צרכים ושיקולי בריאות ונוחות. ניתן לומר שלאחר התאמה אופטימלית של כסא גלגלים, הכסא מקבל שדרוג משמעותי והופך להיות המקום הנוח והמאפשר ביותר עבור המשתמש בו.

חשוב להבין שבעוד שאדם בריא יכול להתמודד גם עם מושב שהוא לא לגמרי נוח, הרי כאשר מדובר באדם עם מגבלת ניידות הנוחות היא קריטית. ראשית בגלל שהוא סובל ממוגבלויות שמעיקות עליו בכל צעד ותנוחה, ומה שניתן למנוע ולחסוך – חובה לחסוך עבורו.

מעבר לכך, במקרים רבים הוא מבלה שעות רבות בישיבה ממושכת, מה שעלול לגרום לכאבים ולמצוקה של ממש גם מחוסר נוחות קלה. מסיבה זו חשובה כל כך התאמה מדויקת של הכיסא ומשענות הידיים, מה שמשפר את התנוחה שלו ומונע כאבים.

משענות ידיים מרופדות

מעוניינים להתקין משענות ידיים מרופדות לכסא גלגלים? לבצע התאמה מדויקת ואישית של כסא גלגלים? כדאי לפנות אל חברת א.ש. כסאות גלגלים – חברה מקצועית ומתקדמת בכל מה שקשור למכירת ציוד למוגבלי ניידות.

אצלנו שמים דגש על התאמה אופטימלית של הציוד לצרכיו של המשתמש, זאת כדי להבטיח כי הוא מקבל את הציוד הנכון והמתאים ביותר עבורו. ציוד איכותי ועמיד שילווה אותו הלאה בנוחות מקסימלית, ציוד שהורכב והותאם במיוחד עבורו כדי שהוא יוכל ליהנות מתנוחת ישיבה נוחה ומינימום כאבים או מוגבלות.

אנו מאמינים שככל שיש למשתמש ציוד מתאים היטב, כך החיים שלו טובים יותר והוא סובל פחות מכאבים או תלות באחרים. הציוד מאפשר לו לשמור על יציבות ועל תנוחות נכונות עבורו בלי לבקש שוב ושוב עזרה, גם ההרגשה הכללית שלו משתפרת כתוצאה מכך ואיכות החיים שלו עולה.