M-logo

כסאות גלגלים מעמידים

כסאות גלגלים מעמידים הם מכשירים חדשניים המציעים למשתמשים את היכולת הייחודית לעבור ממצב ישיבה למצב עמידה זקופה ויציבה. כסאות גלגלים אלו נועדו לספק פתרונות בריאותיים רבים, כולל שיפור בזרימת הדם, טונוס השרירים וצפיפות העצם. אלה יכולים להשתפר משמעותית כאשר אותו אדם הנמצא בכיסא, עובר למצב עמידה ומשנה את התנוחה בגוף. 

בנוסף פונקציית העמידה מאפשרת יותר מעורבות חברתית ועצמאות משופרת. על ידי היכולת לעמוד, המשתמשים יכולים להגיע לחפצים גבוהים יותר, לקיים אינטראקציה עם אחרים בגובה העיניים ולגשת לסביבות שונות בצורה יעילה יותר.

כסאות גלגלים מעמידים הם בעלי ערך גבוה, במיוחד עבור אנשים עם פציעות בעמוד השדרה, ניוון שרירים או מצבים אחרים המגבילים את יכולתם לעמוד באופן עצמאי. כסאות אלה לא רק מקדמים בריאות גופנית אלא גם מגבירים את ההערכה העצמית של המשתמשים ואת רווחתם הכללית.

אם אתם מחפשים לרכוש כסאות גלגלים ולא יודעים מה הדגם המתאים עבורכם – אתם מוזמנים להתרשם מסוגי הדגמים השונים הנמצאים אצלנו באתר. במידה ואתם צריכים עזרה נוספת נשמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם בתהליך.

1864-1
כיסא גלגלים מעמיד ידני
VASILLI - 18.64M
18.68-1
כיסא גלגלים מעמיד חשמלי
VASILLI - 18.68E

איך פועלים כסאות גלגלים מעמידים?

כסאות גלגלים מעמידים הם מכשירי ניידות חדשניים שנועדו לספק לאנשים עם מגבלת ניידות את היכולת לעמוד זקוף. כסא גלגלים חשמלי זה מציע מגוון יתרונות מעבר לכסאות גלגלים ידניים. הם מקדמים עצמאות מוגברת, בריאות משופרת ואינטראקציה חברתית גבוהה.

המנגנון הבסיסי של כסאות גלגלים בעמידה כולל מערכת הרמה מונעת המאפשרת למשתמשים לעבור ממצב ישיבה לעמידה. מנגנון ההרמה נשלט בדרך כלל על ידי ג’ויסטיק או ממשק ידידותי אחר, המאפשר לאדם להפעיל את כיסא הגלגלים בקלות ובאופן עצמאי. תהליך ההרמה מתוכנן בקפידה כדי להבטיח יציבות ובטיחות במהלך המעבר.

תכונת העמידה מתאפשרת על ידי מנועי הפעלה המשולבים במסגרת של כיסא הגלגלים. מנועים אלו ממוקמים באופן אסטרטגי להרמת המושב, משענות הרגליים ורכיבים אחרים, ותומכים במשתמש במצב זקוף. כסאות גלגלים מעמידים רבים כוללים גם תכונות נוספות, כגון זוויות מושב מתכווננות, כדי להתאים להעדפות ורמות נוחות שונות.

כסאות גלגלים אלו מצוידים בבסיס חזק ויציב למניעת התהפכות בעמידה. העיצוב מדגיש איזון בין פונקציונליות ובטיחות, תוך שילוב תכונות מיוחדות כמו גלגלים נגד התהפכות, מערכות רתמה מאובטחות וטכנולוגיות חיישנים המשפרות את היציבות.

כסאות גלגלים מעמידים מציעים יתרונות רבים למשתמשים, כולל שיפור זרימת הדם, תפקוד הנשימה וצפיפות העצם. ליכולת העמידה יש גם יתרונות פסיכולוגיים, המטפחים תחושת הכלה והעצמה. יתרה מכך, כסאות גלגלים מעמידים מאפשרים אינטראקציות בגובה העיניים, מקדמים מעורבות חברתית ואורח חיים פעיל יותר.

מה היתרונות של כסאות גלגלים מעמידים?

כסאות גלגלים מעמידים מציעים מגוון יתרונות שעולים על היכולות של כיסא גלגלים רגיל, ומשפיעים לטובה על חייהם של אנשים עם מגבלות ניידות. ראשית, כסאות גלגלים אלו מקדמים רווחה פיזיולוגית משופרת. על ידי מתן אפשרות למשתמשים לעמוד, הם מקלים על זרימת דם טובה יותר, משפרים את תפקוד הנשימה ותורמים לשמירה על צפיפות העצם. כך הם מפחיתים חלק מהאתגרים הפיזיים הקשורים לישיבה ממושכת.

גם לכסאות אלה ניתן להתאים כרית ישיבה בסדנא שלנו ולבצע מגוון התאמות אישיות לנוחות המשתמש.

מבחינה פסיכולוגית, כסאות גלגלים מעמידים מטפחים תחושת עצמאות והעצמה. היכולת לעמוד מספקת למשתמשים פרספקטיבה כוללת יותר של סביבתם ומעודדת רמה גבוהה יותר של אינטראקציה חברתית על ידי הקלת שיחות בגובה העיניים. מעורבות חברתית מוגברת זו תורמת לשיפור הבריאות הנפשית ולתחושת השייכות.

יתרה מכך, כסאות גלגלים מעמידים תומכים בפעילויות פונקציונליות בחיי היומיום. משתמשים יכולים להגיע בקלות רבה יותר לחפצים בגבהים שונים, לעסוק בפעילויות כגון בישול או עבודה ליד שולחן עמידה, ולהשתתף באירועים חברתיים ללא מחסום ישיבה.

בסך הכל, היתרונות של כסאות גלגלים מעמידים הם מעבר לפעולה הפיזית של עמידה, ומשפיעים לטובה על בריאותם הפיזית, הרווחה הפסיכולוגית של המשתמשים ועל יכולתם להשתתף באופן פעיל בהיבטים שונים של החיים.

מי מתאים להשתמש בכיסאות גלגלים מעמידים?

כסאות גלגלים מעמידים נועדו לתת מענה לאנשים עם מגבלות ניידות, ומציעים פתרון ייחודי לאלו שעשויים להפיק תועלת מיכולת העמידה. מכשיר ניידות חדשני זה מתאים בדרך כלל לאנשים עם מצבים כמו פציעות בעמוד השדרה, סוגים מסוימים של שיתוק, ניוון שרירים ומחלות אחרות המגבילות את הניידות. עם זאת, ההתאמה של כסאות גלגלים מעמידים תלויה בגורמים שונים, ויש להעריך את המקרה של כל אדם על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות כדי לקבוע את ההתאמה.

מי שיתאים להשתמש בכיסאות גלגלים מעמידים, הם בדרך כלל אנשים בעלי כוח ושליטה מספיקים בפלג הגוף העליון כדי להפעיל את כיסא הגלגלים בבטחה. בנוסף, הם צריכים להיות בעלי יכולת קוגניטיבית להבין ולהשתמש בפקודות ביעילות. ספקי שירותי בריאות לוקחים בחשבון גורמים כמו צפיפות עצם, בריאות לב וכלי דם ומצב גופני כללי כאשר הם קובעים אם כיסא גלגלים מעמיד מתאים לאדם מסוים.

בסופו של דבר, כסאות גלגלים מעמידים מיועדים למי שיכול להפיק תועלת מהיתרונות הפיזיולוגיים של עמידה, כמו שיפור זרימת הדם, תפקוד הנשימה ובריאות העצם. קיימים גם דגמי כסאות גלגלים לילדים שמעמידים, על מנת לספק להם את הצורך בעמידה. התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות ומומחי ניידות היא חיונית כדי להבטיח שהצרכים והיכולות הספציפיות של הפרט יתאימו לתכונות ולדרישות של כיסא גלגלים מעמיד.

איזה טיפולים תחזוקתיים יש לבצע בכיסא גלגלים מעמיד?

בדומה לקלנועית מתקפלת, טיפולי תחזוקה לכיסא גלגלים מעמיד הם חיוניים כדי להבטיח את אורך חייו, בטיחותו וביצועיו האופטימליים. תחזוקה שוטפת מסייעת במניעת תקלות, מבטיחה את בטיחות המשתמש ומאריכה את תוחלת החיים של הציוד. להלן מספר טיפולי תחזוקה עיקריים לכיסאות גלגלים מעמידים:

  1. בדיקות ויזואליות: בדקו באופן קבוע את כיסא הגלגלים לאיתור נזקים גלויים, ברגים רופפים או כל סימני בלאי. בדקו את המסגרת, הגלגלים וכל החלקים הנעים עבור בעיות אפשריות.
  2. ניקוי: שמרו על כיסא הגלגלים נקי על ידי ניגובו באופן קבוע. זה מונע הצטברות של לכלוך, פסולת או לחות שעלולים להשפיע על החלקים הנעים או על הרכיבים החשמליים של כיסא הגלגלים.
  3. תחזוקת סוללה: אם כיסא הגלגלים המעמיד מופעל, נטרו ותחזקו את הסוללות. הטעינו אותם לפי המלצות היצרן והחליפו אותם לפי הצורך. ודאו שהחיבורים החשמליים מאובטחים.
  4. טיפול בצמיגים: בדקו את הצמיגים של כיסא הגלגלים לאיתור ניפוח תקין, בלאי ונזק. צמיגים מנופחים תורמים לנסיעה חלקה יותר, בעוד שצמיגים בלויים או פגומים עלולים לפגוע בבטיחות.
  5. שימון: יש לשמן חלקים נעים, כגון מנגנון ההרמה ומפרקים כלשהם, כדי למנוע חיכוך ולהבטיח פעולה חלקה. פעלו לפי הנחיות היצרן לגבי סוג ותדירות השימון.
  6. בדיקות פונקציונליות: בדקו באופן קבוע את תכונת העמידה, הבלמים וכל רכיב אלקטרוני או מכאני אחר כדי לוודא שהם פועלים כהלכה. חשוב לטפל בכל בעיה בהקדם.
  7. בדיקה מקצועית: קבעו בדיקות תקופתיות על ידי טכנאי מוסמך או יצרן כיסא הגלגלים. הם יכולים לזהות בעיות פוטנציאליות שאולי לא יופיעו במהלך בדיקות שגרתיות.

על ידי שילוב שיטות תחזוקה אלו בטיפול השוטף בכיסא גלגלים עומד, המשתמשים יכולים ליהנות מכלי ניידות אמין ובטוח יותר, המקדם חוויה כללית משופרת ואריכות ימים של הציוד.

מעבר מהיר אל