M-logo

התאמות אישיות

התאמות אישיות בנושא נגישות הוא תחום שהחל לצבור תאוצה בשנים האחרונות. הסיבה העיקרית לכך, היא מכיוון והרבה אנשים החלו להבין שהכלי שמשמש אותם או המוצר שהם צריכים, צריך להיות מיוצר בהתאמה אישית על מנת שהם יוכלו להפיק את המיטב ממנו. 

בדיוק מהסיבה הזאת החלטנו בא.ש. כסאות גלגלים לקבל על עצמנו את התחום הזה ולהפוך למצוינים בו. בדיוק בשביל שנוכל לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחות שלנו ולהבטיח שכל אדם שיוצא מאיתנו, יהיה בעל חיים נגישים ונוחים יותר.

תוכן עניינים
123456
הסדנא שלנו
תמונת-מוצר
תיקון קלנועיות
כסא גלגלים א.ש.
התאמת כיסא גלגלים

איזה סוגי התאמות אתם מבצעים?

כיום אנחנו מבצעים את כל סוגי ההתאמות האישיות על מגוון רחב של מוצרים וכלים. החל מהתאמות לכסאות גלגלים, התאמות לקלנועיות והתאמות למוצרים לבית כמו כריות למושב, או רמפות עם שיפוע מתאים לבית ולעסק.

את ההתאמות האישיות אנחנו מבצעים לקלנועית חשמלית, כסא גלגלים חשמלי, כסאות גלגלים ידניים, כסאות גלגלים לילדים וכסאות גלגלים מעמידים.

מבחינת סוגי ההתאמות עצמן אנחנו מטפלים בהתאמות נוחות, כמו הושבה נכונה, ידיות, רגליות, משענות ראש, כריות לגב, התאמות מושב, כרית ישיבה ובחירת ריפודים ובדים. כמובן שגם מבצעים את כל הטיפולים הטכניים הכוללים התאמות שונות החל מהחלפת מצברים, בוררי מהירות, התאמת מערכות פיקוד שונות ועוד. 

מעבר לכך אנחנו תמיד שמחים לפתור בעיות נגישות קיימות, אצל כל מי שחפץ בכך והמטרה העיקרית שלנו היא שכל אחד יוכל לחיות בעולם נגיש ונוח יותר. ככה שאם אתם זקוקים למוצר מיוחד, התאמה שלא צוינה כאן, או כל דבר אחר, אתם מוזמנים לבקר אצלנו ואנחנו נשמח לנסות ולעזור לכם במסע האישי שלכם.

האם אתם מבצעים התאמות גם למי שלא רכש דרככם?

כמובן, אנחנו שמחים לתת שירות לכל אדם אשר צריך התאמה כזו או אחרת והעיקר שהוא יוכל לחיות בשגרה יומית נגישה ונוחה יותר. אנחנו מבצעים תיקונים והתאמות גם לכיסאות וקלנועיות שלא נקנו דרכנו. אך לעיתים ישנם דברים שלא ניתן לעשות, מהסיבה שאנחנו לא מכירים את היצרן, או שאין לנו איך להשיג את החלקים החלופיים הספציפיים בעבור אותו הכלי. 

בכל מקרה אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי למצוא פתרון בעבור אותו הלקוח ולספק לו את השירות והתוצאה הטובים ביותר.

איפה מתבצעות ההתאמות?

כל ההתאמות מתבצעות אצלנו בסדנא. לעיתים אנחנו מבצעים אותן בנוכחות הלקוח, מהסיבה שבצורה הזאת הוא יכול לבחון את המוצר תוך כדי עשייה ולראות האם זה מתאים עבורו. במידת הצורך אנחנו מחזיקים מעבדת חילוץ שמגיעה עד לבית הלקוח, שם אנחנו יכולים לבצע את התיקונים וההתאמות הנדרשות, כולל עבודות חשמל ועוד.

היתרון בביצוע התאמות אישיות

לא לכולם יתאים בדיוק אותו כיסא הגלגלים או אותה הקלנועית. לכן, חשוב מאוד להביא בחשבון את היתרון בביצוע התאמות אישיות. התאמות אישיות לכיסאות גלגלים ולקלונעיות נועדו להתאים את עזרי הניידות הללו לצרכים הייחודיים של כל אחד ואחת. ההתאמות נועדו להבטחת נוחות, בטיחות והתאמה מושלמת. אחד היתרונות העיקריים של התאמות לרמה האישית הוא גורם הנוחות. כיסאות גלגלים ללא התאמות מכל סוג, הם אומנם שימושיים וטובים, אבל גם עשויים שלא לספק את ההתאמה הטובה ביותר ברמה האישית.

על ידי התאמה אישית של רכיבים מסוימים בכיסא גלגלים או בקלנועית, כגון כריות המושב, משענות גב ומשענות היד, המשתמשים יכולים ליהנות הכמה דברים. למשל מבנה שמקטין למינימום את אי הנוחות, וגם מפחית את הסיכון לפצעי לחץ. זה אף מקל על השרירים. רמה משופרת של נוחות חשובה כדי לאפשר שימוש לפרקי זמן ממושכים בכיסאות הגלגלים, ללא אי נוחות פיזית.

ההשפעה החיובית על הבריאות הפיזית

להתאמות האישיות יש ממד של השפעה חיובית על הבריאות הפיזית. בראש ובראשונה, התאמות אישיות טובות עוזרות לכושר הניידות. ההתאמה ברמה האישית מבטיחה יציבה נכונה ותמיכה, החיונית לשמירה על בריאות גופנית טובה. כאשר כיסא הגלגלים או הקולנועית מותאמים לצורת הגוף והגודל הפיזי של המשתמש, זה חשוב כדי להפחית את הסיכון לפתח בעיות הקשורות ליציבה. בזכות ההתאמה נוצרת תמיכה טובה יותר למותניים ולעמוד השדרה.

יתר על כן, ניידות נוחה הנובעת מהתאמות מביאה עימה שפע של יתרונות בריאותיים פיזיים. זה מאפשר לאנשים לעסוק יותר בפעילות גופנית וספורט. בכך אפשר לשפר את מצב הלב וכלי הדם, כוח השרירים, ואת הסיבולת. היכולת לנוע בחופשיות רבה יותר מעודדת את המשתמשים בכיסאות גלגלים לעסוק בפעילות בחוץ, מה שתורם רבות  לאורח חיים בריא ופעיל יותר. כמו כן ההתאמות עוזרות להפחית את השכיחות של בעיות בריאות. למשל פחות פצעי לחץ שכן הם פחות נפוצים כאשר כיסא הגלגלים מותאם לפיזור לחץ באופן שווה ולהקלה על נקודות בגוף. אמצעי זה משפר את הרווחה והנוחות ומפחית מגוון בעיות הבריאות (ואת העלויות הנלוות לכך).

ההשפעה החיובית על הבריאות הנפשית

מעבר לבריאות הפיזית צריך להזכיר את ההשפעה החיובית על הבריאות הנפשית. היתרונות הרגשיים והפסיכולוגיים של התאמות אישיות של כיסאות גלגלים וקלנועיות תורמים רבות למי שצריך אותם.

ראשית, התאמה אישית מספקת תחושה של שליטה ועצמאות. תחושה זו תורמת להערכה עצמית גבוהה יותר ולביטחון עצמי, ומפחיתה תחושות של חוסר אונים או תלות באחרים.

ככל שצוברים ביטחון ביכולת להשתמש בכיסא בנוחות, כך אנשים נוטים יותר לעסוק בפעילויות חברתיות ולשמור על אורח חיים פעיל. בנוסף, ההתאמות יכולות להשפיע באופן משמעותי על היבטים חברתיים ורגשיים של חיי יום יום. משתמשים בכיסאות גלגלים  וקלנועיות מתמודדים לעתים עם קושי לשמור על קשרים חברתיים בשל קשיי הניידות. עם זאת, התאמות אישיות עוזרות למשתמשים להשתתף יותר בפעילויות חברתיות. כך קל יותר ליהנות מתחושת שייכות חזקה ולהפיג את תחושת הבידוד וזה כמובן תורם בהיבט הרגשי.