M-logo

כסא רחצה למקלחת

כיסא עם ריפוד PU, קל משקל ומתקפל בקלות. כולל מרכז נשלף וסיר, קיים בצבעים כחול או ורוד. מתאים לשימוש ככסא רחצה או כסא שירותים.

משקל מרבי: 110 ק”ג.

בחרו בכסא הרחצה למקלחת ושירותים

אדם בעל מוגבלות הנעזר בכסאות גלגלים, זקוק לאביזרים הולמים כדי שהוא יהיה מסוגל לבצע פעולות יומיומיות. כסא רחצה למקלחת פותר את הקושי בעניין הרחצה.

בין אם מדובר על מוגבלות קבועה ובין אם זו מוגבלות זמנית, חשוב מאוד למצוא את האביזרים ואת הציוד המתאים שיוכלו להקל על החיים. אין מדובר על פינוקים ועל פתרונות מושלמים למוגבלות. הלוואי שהיו כאלו. מדובר בסך הכול על ציוד שעשוי להקל על המוגבלות ולאפשר לאדם לבצע פעולות נחוצות באופן סביר – ללא סיכונים וללא כאבים.

אחת הפעולות היומיומיות שמרבית האנשים מבצעים ללא כל קושי, אך נכים ומוגבלים נתקלים בקושי משמעותי מולם זו פעולת הרחצה. להיכנס, לצאת, להתפשט, להתלבש, לפתוח, לסגור וכל זה תוך שמירה על יציבות מלאה והימנעות מהחלקה.

איך אפשר לעשות את כל זה כשרגל אחת מגובסת?

איך אפשר לעשות את כל זה כשאין יכולת לעמוד?

כשאין יכולת להניע את היד?

במקרים רבים אדם מוגבל אכן לא יוכל להתקלח בכוחות עצמו והוא יהיה זקוק גם לעזרה אנושית. אך מעבר לכך הוא צריך אתו במקלחת כסא רחצה למקלחת. הכסא הזה תוכנן במיוחד כדי להתאים לשימוש בתוך המקלחת.

הן מבחינת גודל הכסא והן מבחינת החומרים ממנו הוא מיוצר. הוא ניצב בצורה יציבה ביותר גם על משטח רטוב ומספק משטח יציב מאוד לאדם המוגבל. כך שהוא יכול לשבת בתוך המקלחת בביטחון ולעבור את התהליך הבסיסי הזה בקלות מקסימלית.

כמובן שחשוב לבחור כסא רחצה איכותי ונוח שמתאים למוגבל וגם לחדר הרחצה שלכם.

כסא רחצה מתקפל

כסא הרחצה לא חייב לתפוס מקום רב כאשר לא משתמשים בו. כי בינינו, לא תמיד יש לנו מקום במקלחת גם לכסא שעומד שם בקביעות…

הפתרון הוא כסא רחצה שניתן לקפל אותו. כסא כזה הינו כסא שבנוי בצורה חכמה כך שכאשר הוא יהיה פתוח הוא יספק יציבות מקסימלית ונוחות רבה ככל שניתן, ואילו פעולת הקיפול פשוטה וקלה וניתן יהיה לבצע אותה ללא מאמץ.

במצב המקופל הכסא יוכל להיות מונח בפינת חדר הרחצה ולאפשר תנועה או ביצוע פעולות נוספות בלי שהכסא ינגוס יותר מידי בשטח של החלל הקטן של חדר הרחצה.

כדי להיות בטוחים שניתן להשתמש בבטחה בכסא רחצה מתקפל, חשוב מאוד לבדוק מיהו היצרן שעומד מאחורי המוצר ואת המוניטין שלו בתחום ייצור מוצרים עבור אוכלוסייה מוגבלת. ככלות הכול התחום הזה מתאפיין ברגישות מיוחדת שלא קיימת בכל רהיט או אביזר בתחום אחר.

מספר פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם:

  • משקל נשיאה מקסימלי– חשוב לבדוק מהו משקל הנשיאה המקסימלי של כסא הרחצה. וודאו כי הכסא מתאים למשתמש שעתיד לשבת עליו בעת הרחצה גם מבחינה זו. כסא שאינו מתאים למשקלו של המשתמש עלול לסכן אותו בחוסר יציבות ובנפילה חלילה.
  • ישיבה נוחה וריפוד – כדי לאפשר ישיבה נוחה חשוב מאוד לבדוק את הריפוד של הכסא. אמנם הכסא נועד למלא תפקיד באזור רטוב, אך יש בהחלט פתרונות ריפוד הולמים שעמידים גם במים. כדי שהישיבה על הכסא לא תהיה כרוכה בכאבים.

כסא שירותים

איך הולכים לשירותים כאשר נמצאים במצב של מוגבלות? כסא שירותים זוהי התשובה!

זה יכול להיות בגלל פציעה ברגל או באזור האגן, זה יכול להיות בגלל נכות כללית וכן בגין סיבות נוספות. חוסר היכולת להגיע לחדר השירותים ולהתנייד ממקום למקום בקלות זו מצוקה אמתית.

כסא שירותים הוא מוצר שחותר לספק מענה בדיוק עבור הצורך החשוב הזה. מדובר בכסא ייעודי שמאפשר לאדם המוגבל או הקשיש להגיע לחדר השירותים.

יש סוגים שונים של כסאות.

האחד הוא כסא גלגלים מיוחד שמרכז המושב מעוצב כך שהוא מכיל פתח שתואם לגודל של אסלה, שניתן להעמיד את הכסא מעל האסלה וכך לאפשר למשתמש לעשות את צרכיו בחדר השירותים. יש כסאות אחרים שמתלבשים מעל האסלה ומספקים למשתמש יציבות כאשר הוא יושב על האסלה, ללא אפשרות שינוע.

כמו כן קיים פתרון של התקנת סיר מתחת לכסא, כך שאם המוגבלות משמעותית יותר או שאין במקום חדר שירותים שמאפשר הכנסה של הכסא הרחב פנימה, יוכל המוגבל לעשות את הצרכים שלו בהיותו על הכסא. כמובן שכסא זה מצריך פינוי וניקוי מיוחדים.

מה שחשוב בסופו של דבר זה לדאוג לרווחת המוגבל. להבטיח כי הוא נעזר באביזרים הנכונים שמתאימים לו לפי מצבו הנוכחי. כך שהוא יכול לעשות את צרכיו באופן עצמאי ככל שניתן, ונוח לו ונעים ככל שניתן.

כסא רחצה ושירותים

מבררים על כסא רחצה ושירותים? חברת א.ש כסאות גלגלים מזמינה אתכם להתרשם ממבחר נרחב של מוצרי עזר למוגבלי ניידות, כולל כסאות ייעודיים לחדר הרחצה או השירותים. אצלנו תקבלו שירותי התאמה מקצועיים כבר בשלב בחירת המוצר.

מעבר לכך אנו מבצעים התאמות של המוצר לצרכים הייחודיים של כל משתמש ומשתמש. כך שהמוצר שאתם רוכשים אכן יביא את התועלת הנחוצה, ויענה על הצרכים האינדיבידואליים של המשתמש ויפתרו ככל שניתן את הקשיים היומיומיים שלו בביצוע מטלות נחוצות.

אין ספק שכאשר יש לכם את האביזרים הנחוצים שמותאמים היטב למצבו של המוגבל, איכות החיים שלו עשויה להיות משופרת וטובה פי כמה. הוא יוכל להתגבר על מוגבלות ועל כאב ולבצע פעולות כאלו ואחרות בכוחות עצמו או בעזרת הסובבים.

כאשר חדר הרחצה מאובזר כיאות והוא מכיל כסא רחצה ושירותים, הביקור בשירותים הופך להיות מסיוט בלתי אפשרי לפעולה מעשית. והרחצה שהייתה נראית כמו ים בלתי עביר, הופך להיות תהליך בטיחותי וסביר.

הכסא מתאים לשימוש של אנשים הנעזרים בקלנועית מתקפלת, כסא גלגלים חשמלי, כסאות גלגלים ידניים, כסאות גלגלים לילדים וכסאות גלגלים מעמידים.