כסאות גלגלים ידניים

כסאות גלגלים ידניים מסתמכים על כוח הזרוע של המשתמש כדי להניע את עצמם קדימה.

מאפיין זה הופך אותם לבחירה מצוינת עבור אלה המעדיפים אורח חיים פעיל ועצמאי.
הם מגיעים בסגנונות וגדלים שונים כדי להתאים לצרכים שונים. החל מדגמים בסיסיים לשימוש מזדמן ועד לגרסאות קלות משקל הניתנות להתאמה אישית למגוון פעילויות יומיומיות.

כסאות גלגלים ידניים מאפשרים למשתמשים לנווט בחללים פנימיים וחיצוניים בקלות יחסית. הפשטות, הסבירות והאמינות שלהם הופכים אותם לבחירה פופולרית, מה שמבטיח שאנשים עם מגבלות תנועה יכולים לנהל חיים פעילים ומעורבים יותר.

אנו יכולים להגיע למיצוי מקסימלי בהושבה ומתן פתרונות ייחודיים, באפשרותנו להתאים כרית ישיבה, משענות גב ומגוון אביזרים נוספים כדי להקל ולפתור מגוון רחב של בעיות הושבה.

במידה ולא ניתן להגיע לפתרון מתאים באמצעות רכיבים סטנדרטיים, אנו מבצעים התאמות אישיות ומתכננים ובונים רכיבים בהתאמה אישית בסדנת החברה.

Y300
כיסא גלגלים ידני
MERITS L-125
Y135
כיסא גלגלים קל משקל
MERITS L-135
15752
כיסא גלגלים ספורטיבי
VASSILLI 1757N
17682
כיסא גלגלים מתקפל
VASSILLI 1768N

כיסא גלגלים ידני קל משקל

כיסא גלגלים ידני קל משקל הוא כלי עזר לניידות שתוכנן תוך התמקדות בניידות, תמרון וקלות שימוש. כסאות גלגלים אלו בנויים באמצעות חומרים קלים כגון אלומיניום או טיטניום, מה שהופך אותם לקלים יותר משמעותית מכיסאות גלגלים ידניים מסורתיים.

היתרון העיקרי של כיסא גלגלים ידני קל משקל, טמון בקלות ההנעה והשינוע שלו. המשקל המופחת משפר את יכולת ההנעה העצמית של המשתמש, ומספק חוויה חלקה יותר ופחות מאומצת. זה מועיל במיוחד לאנשים עם כוח גוף עליון מוגבל או לאלה שצריכים לנווט בסוגי משטחים שונים.

המבנה הקל תורם גם ליכולת התמרון הכוללת של כיסא הגלגלים, ומאפשר למשתמשים לנווט במקומות צרים בקלות רבה יותר. בנוסף, כסאות גלגלים אלה כוללים לרוב מנגנוני קיפול, מה שהופך אותם לנוחים יותר לאחסון ולהובלה ברכבים.

משתמשים המנהלים אורח חיים פעיל, מטיילים לעתים קרובות או זקוקים לכיסא גלגלים לשימוש מזדמן מוצאים לעתים קרובות שכסאות גלגלים קלי משקל הם מעשיים ורב-תכליתיים. כמו כן כסאות גלגלים לילדים יכולים להיות עם דרישה לקלות משקל על מנת לאפשר להם לנווט בקלות יותר. יתר על כן, התקדמות בעיצוב ובטכנולוגיה הובילה לפיתוח דגמים קלים במיוחד המציעים איזון בין עמידות, פונקציונליות ומשקל מינימלי.

כיסא גלגלים ידני מתקפל

כיסא גלגלים ידני מתקפל, בדומה לקלנועית מתקפלת, מציע מגוון יתרונות שהופכים אותו לבחירה פופולרית ומעשית עבור משתמשים רבים:

 1. ניידות: אחד היתרונות העיקריים של כסאות גלגלים ידניים מתקפלים הוא הניידות שלהם. יכולת קיפול כיסא הגלגלים מאפשרת הובלה ואחסון קלים, מה שהופך אותו לנוח עבור אנשים שצריכים לנסוע ברכב, בתחבורה ציבורית או לאחסן את כיסא הגלגלים בחללים קטנים יותר.
 2. רבגוניות: כיסאות גלגלים ידניים מתקפלים הם רב-תכליתיים ומתאימים למגוון סביבות. המשתמשים יכולים לעבור בקלות בין אמצעי תחבורה, כמו מעבר ממכונית לכיסא גלגלים או ניווט במקומות צרים, הודות לעיצוב הקומפקטי והמתקפל של הכיסא.
 3. נוחות למטפלים: גם המטפלים נהנים מתכונת הקיפול שכן היא מפשטת את תהליך ההעמסה והפריקה של כיסא הגלגלים. זה יכול להיות יתרון במיוחד במצבים שבהם יש צורך בסיוע, והמקום מוגבל.
 4. קלות אחסון: ניתן לאחסן כסאות גלגלים מתקפלים בנוחות בבתים, משרדים או חללים אחרים עם קיבולת אחסון מוגבלת. העיצוב הקומפקטי מאפשר למשתמשים לשמור את כיסא הגלגלים בהישג יד מבלי לתפוס מקום מופרז כאשר אינו בשימוש.
 5. ידידותי לנסיעות: בין אם לחופשות או לפעילויות יומיומיות, כיסאות גלגלים ידניים מתקפלים הם ידידותיים לנסיעות. לעתים קרובות הם מאושרים לנסיעות אוויריות וניתן לאחסן אותם בקלות בתא המטען של מטוס, מה שמציע למשתמשים את החופש לחקור יעדים שונים.
 6. ניתן להתאמה: כיסאות גלגלים ידניים מתקפלים רבים מגיעים עם תכונות מתכווננות, המאפשרות למשתמשים להתאים אישית את הכיסא לצרכים הספציפיים שלהם. זה יכול לכלול גובה מושב מתכוונן, זוויות משענת גב ותנוחות משענת לשיפור הנוחות והפונקציונליות.

כיסא גלגלים ספורטיבי

כיסא גלגלים ספורטיבי הוא כלי ניידות מיוחד המיועד לענות על הצרכים הייחודיים של ספורטאים העוסקים בענפי ספורט אדפטיביים שונים. כסאות גלגלים אלו מתוכננים בקפידה כדי לספק ביצועים משופרים, זריזות ויכולת תמרון, המאפשרים למשתמשים להשתתף באופן תחרותי בפעילויות כמו כדורסל בכיסאות גלגלים, טניס, רוגבי ומירוצים.

אחד המאפיינים המרכזיים של כסאות גלגלים ידניים ספורטיביים הוא הבנייה הקלה שלהם. כסאות גלגלים אלה עשויים בדרך כלל מחומרים כגון אלומיניום או טיטניום, מייעלים את המהירות וההיענות. המסגרת מיועדת להתנגדות מינימלית, מקדמת האצה מהירה וזריזות במגרש הספורט.

כסאות גלגלים ספורטיביים כוללים גם תצורת גלגלים ייחודית. הגלגלים האחוריים זוויתיים, הידועים כקאמבר, מה שמגביר את היציבות ומשפר את יכולת התמרון. הבחירה בגודל הגלגל וסוג הצמיג תלויה בדרישות הספציפיות של הספורט, ומספקת אחיזה וביצועים מיטביים.

התכווננות היא היבט מכריע נוסף, המאפשר לספורטאים להתאים אישית את כיסאות הגלגלים הספורטיביים שלהם, כך שיתאימו להעדפות האישיות ולסגנון המשחק שלהם. זוויות מושב מתכווננות, מצבי משענות ומשענות גב תורמים לנוחות ויעילות במהלך פעילות גופנית אינטנסיבית.

לאלה שמחפשים כסא יותר מתקדם וגם חשמלי, ישנם כסאות גלגלים מעמידים שגם יאפשרו השתתפות בפעילות ספורטיבית.

מי מתאים להשתמש בכיסאות גלגלים ידניים?

כיסאות גלגלים ידניים הם כלי ניידות מגוונים המיועדים לתת מענה למגוון רחב של אנשים עם מגבלות ניידות משתנות. כסאות גלגלים אלה מונעים באופן ידני, בשונה מכסא גלגלים חשמלי, כלומר משתמשים מסתמכים על הכוח הפיזי שלהם כדי לנוע. הנה רשימת מאפיינים על מי מתאים להשתמש בכיסאות גלגלים ידניים:

 1. אנשים עם מוגבלות בגפיים התחתונות: כיסאות גלגלים ידניים נמצאים בשימוש נפוץ על ידי אנשים עם מוגבלות בגפיים התחתונות, כולל אלו עם פציעות בעמוד השדרה, שיתוק או קטיעות גפיים תחתונות. אנשים אלה יכולים להשתמש בכוח פלג הגוף העליון שלהם כדי להניע את כיסא הגלגלים קדימה ולנווט באמצעות חישוקי הידיים המחוברים לגלגלים.
 2. אנשים עם מצבים רפואיים מסוימים: כסאות גלגלים ידניים מתאימים לאנשים עם מצבים רפואיים המשפיעים על ניידות, כגון ניוון שרירים, טרשת נפוצה וסוגים מסוימים של דלקות פרקים. הפשטות וההתאמה של כסאות גלגלים ידניים הופכים אותם לבחירה מעשית עבור בעלי צרכים רפואיים שונים.
 3. מגבלות ניידות זמניות: אנשים עם מגבלות ניידות זמניות, כגון אלה המתאוששים מניתוח, פציעות או פרוצדורות רפואיות, עשויים להשתמש בכיסאות גלגלים ידניים במהלך תקופת השיקום שלהם. כסאות גלגלים אלו מציעים פתרון ניידות נוח וגמיש בשלב ההתאוששות.
 4. משתמשים המחפשים אורח חיים פעיל: כיסאות גלגלים ידניים מועדפים על ידי אנשים המעוניינים באורח חיים פעיל ורוצים לעסוק בפעילות גופנית באופן עצמאי. כסאות גלגלים ספורטיביים, סוג מיוחד של כיסא גלגלים ידני, מיועדים לפעילויות כמו כדורסל, טניס או מרוצים.
 5. אנשים עם צרכי תחבורה ספציפיים: כסאות גלגלים ידניים נבחרים לעתים קרובות בשל הניידות שלהם וקלות ההובלה שלהם. משתמשים הזקוקים לכיסא גלגלים הניתן לקיפול בקלות ולאחסנה ברכב עשויים לבחור בכיסא גלגלים ידני.

חשוב לציין כי התאמתו של כיסא גלגלים ידני תלויה בצרכים הספציפיים של הפרט, באורח החיים וביכולות הפיזיות. הערכה מקיפה על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות ומומחי ניידות יכולה לעזור לקבוע את כיסא הגלגלים המתאים ביותר עבור כל משתמש.

תוכן עניינים